Haberler

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu
Tarih: 7.6.2016

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi mezuniyet töreni düzenledi.

Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde 03 Haziran 2016 Günü, Saat 09.30’da düzenlenen mezuniyet törenine; Vali Yardımcısı Mehmet AKTAŞ, Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR, Rektörümüz Prof. Dr. Kerim GÜNEY, İl Jandarma Komutanı Albay Halil UYSAL, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir NURSAÇAN, Üniversitemiz Mütevelli Heyet Üyeleri, Kayseri Yükseköğrenim Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ve fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan mezuniyet töreninin açılış konuşmasını İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali KAYA yaptı. Fakülte olarak hem teorik hem de uygulamalı eğitim verdiklerini belirten Prof. Dr. Ali KAYA mezun olan öğrencileri kutladı ve hayatlarında başarılar diledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Kerim GÜNEY ise yaptığı konuşmada İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin ikinci dönem mezunlarını vermenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Üniversite olarak hedefimiz dünya standartlarında eğitim öğretim ve araştırma faaliyetleri yürütmektir” dedi.

Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR’ da Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı hakkında bilgiler verdi. Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR mesleki yaşantılarında başarılar diledi.

Konuşmalardan sonra dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeleri verilirken, fakülte birincisinin mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu plaket çaktı. Tören, İktisat ve İşletme Bölümlerinden mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesiyle sona erdi. 

Haber Arsiv


Yukarı